İletişim

Bize Ulaşın

Allianz Müşteri Hizmetleri - 0850 399 99 99

  • İletişim
  • Acentelerimiz

Allianz Gençler Futbol Kampında Ünlü Kaleci Neuer İle Buluştu

 

Allianz Arena ve Bayern Münih sponsorluklarıyla gençlere ve spora yatırım yapan Allianz, dünyanın 27 ülkesinden gençleri Allianz Gençler Futbol Kampı’nda buluşturdu. Türkiye’nin de dahil olduğu dünyanın farklı ülkelerinden 75 çocuk, futbol yldızlarından Bayern Münih’in kalecisi Manuel Neuer ile birlikte Allianz Arena’da profesyoneller gibi antrenman yaparak hayallerini gerçekleştirdiler.

 

Dünyanın önde gelen sigorta ve finans şirketlerinden Allianz, spora ve gençlere desteğini sürdürüyor. Allianz’ın 7 yıldan bu yana düzenlediği, Allianz Türkiye’nin de 4 yıldır yer aldığı Allianz Gençler Futbol Kampı bu yıl 27 ülkeden 14 ila 16 yaş arası 75 çocuğu Münih’teki Allianz Arena’da bir araya getirdi. Tüm dünyadan başvuran 80 bin çocuk içinden Allianz Gençler Futbol Kampı’na katılmaya hak kazanan 75 çocuk, dünyanın en iyi kalecilerinden Bayern Münihli Manuel Neuer ile buluşmanın heyecanını yaşadı.

Neuer, Allianz Arena’da gerçekleştirilen Allianz Gençler Futbol Kampı’nda katılımcı çocukları motive etti. Genç futbolcular 6 gün boyunca dünya futbol rekortmenlerinin koçları tarafından eğitim alarak futbol yıldızı olma hayallerine bir adım daha yaklaştılar. Kız-erkek karışık kurulan takımlar hep birlikte antrenman yaptılar. Allianz Gençler Futbol Kampı’nın en önemli anlarından birisi de katılımcıların kendi futbol idolleriyle buluşmaları oldu. Kampa katılan futbol yldızlarından kaleci Manuel Neuer, katılımcıları hedeflerine ulaşmaları için azim ve cesaretle ilerlemeleri gerektiği konusunda yönlendirerek genç yeteneklere fırsat veren Allianz Gençler Kampı için şunları söyledi:

Neuer: “Gençler kültürel engelleri aştı, takım olmayı başardı”

“Gençlerin futbol hevesi ve tutkusu bana o yaşlardaki halimi ve kendi rol modellerimi izlediğim zamanlardaki heyecanımı hatırlattı. Gençler, dil ve kültürel farklılıklardan kaynaklanan engelleri kısa zamanda aşarak sadece sahada değil hayatın tüm alanında işlevsel bir takım kurmayı başararak futbolda neyin önemli olduğunu etkileyici bir şekilde gösteriyor.”

Allianz Gençler Futbol Kampı, gençler arasında sağlam bağlar kurulmasını sağlıyor ve gençlerin çoğu bu organizasyondan sonra arkadaş kalmayı sürdürüyor. Bu antrenmanlar gençlerin top sektirme, pas verme, topa hakimiyet, adaletli oyun anlayışı, takım çalışması ve güven gibi futbol becerilerini de arttırıyor.

Gençler arasında kardeşlik ve dostluk anlayışını da oluşturup güçlendirerek çocuklara yeni kapılar açan Allianz Gençler Futbol Kampı’na 7 yılda toplam 330 bin kişi başvurdu ve 400 katılımcı yer aldı.

Allianz hakkında

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance "Global 500" araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet vermektedir. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 81 ilde 5 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırmaktadır. 2014 yılında hayat dışı branşlarda toplam 3,2 milyar TL prim üreterek %14,2 oranında pazar payı elde eden Allianz Türkiye, sektör liderliğini sürdürmektedir. Sağlık alanında 1 milyar TL prim üretimi ve %36,5 pazar payı ile sektörde birinci sırada yer alan Allianz Türkiye, hayat sigortalarında 440 milyon TL prim üretimi ve %13,4 konsolide pazar payı ile ikinci, bireysel emeklilikte 700 bin katılımcı sayısı, 7 milyar TL fon büyüklüğü ve %18,4 konsolide pazar payıyla üçüncü sırada yer almaktadır.

Allianz ile ilgili detaylı bilgi için:
allianz.com.tr

Allianz’ı sosyal medyada takip etmek için:
facebook.com/AllianzTurkiye
instagram.com/AllianzTurkiye
twitter.com/AllianzTurkiye
youtube.com/AllianzTurkiye

20 Ağustos 2015