İletişim

Bize Ulaşın

Allianz Müşteri Hizmetleri - 0850 399 99 99

  • İletişim
  • Acentelerimiz

Allianz Türkiye Silver Bowl İki Kategoride Ödüle Layık Görüldü

Allianz Türkiye, finansal kurumların orijinallik, sosyal medya kampanya ve programlarının etkin kullanımı ile inovasyonun değerlendirildiği Silver Bowl Ödülleri’ne, birden fazla ödül kazanan tek kurum olarak damgasını vurdu.

Allianz Türkiye, dünya çapında 300’den fazla sigorta ve finans kuruluşunun üye olduğu LIMRA’nın düzenlediği, 8 kategoriden oluşan uluslararası Silver Bowl yarışmasında, başvurduğu iki kategoride de ödül alma başarısını gösterdi.

Finansal Hizmetler için Sosyal Medya Konferansı 2015 kapsamında, bu yıl üçüncü kez hayata geçirilen Silver Bowl Ödülleri’nin San Francisco’da düzenlenen törenine damgasını vuran Allianz Türkiye, aldığı düllerle toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olmak vizyonunu bir kez daha tescillemiş oldu.

Sosyal medya kullanımıyla fark yaratan Allianz Türkiye, Sosyal Müşteri İlişkileri projesi ile ‘Müşteri Hizmetleri’nde Sosyal Medya’nın En İyi Kullanımı’ dünyanın 70’ten fazla ülkesinde faaliyet gösteren bir finans devinin, bulunduğu lokal pazardan öğrendiği ve büyük değer verdiği bir yaklaşımın üzerine kurulan: ‘1 Olmak İçimizde Var’ imaj kampanyası ile ise ‘En İyi ABD Dışı Sosyal Medya Kullanımı’ kategorilerinde Silver Bowl ödülüne layık görüldü.

Silver Bowl Sosyal Medya Ödülleri’nde, finansal kurumların orijinallik, inovasyon ve sosyal medya kampanya ve programlarını etkin kullanımı değerlendiriliyor. Geçtiğimiz yıllarda ödül kategorileri Facebook, Twitter gibi platformların en iyi kullanımından oluşurken, 2015’te kategorilerde değişikliğe gidildi ve müşteri hizmetleri, işe alım ve diğer spesifik iş alanlarında sosyal medyanın en iyi kullanımını ödüllendiren kategoriler oluşturuldu.

 

Allianz Türkiye hakkında

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance "Global 500" araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet vermektedir. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 81 ilde 5 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırmaktadır. 2014 yılında hayat dışı branşlarda toplam 3,2 milyar TL prim üreterek %14,2 oranında pazar payı elde eden Allianz Türkiye, sektör liderliğini sürdürmektedir. Sağlık alanında 1 milyar TL prim üretimi ve %36,5 pazar payı ile sektörde birinci sırada yer alan Allianz Türkiye, hayat sigortalarında 440 milyon TL prim üretimi ve %13,4 konsolide pazar payı ile ikinci, bireysel emeklilikte 700 bin katılımcı sayısı, 7 milyar TL fon büyüklüğü ve %18,4 konsolide pazar payıyla üçüncü sırada yer almaktadır.

Allianz ile ilgili detaylı bilgi için:

allianz.com.tr

Allianz’ı sosyal medyada takip etmek için:

facebook.com/AllianzTurkiye

instagram.com/AllianzTurkiye

twitter.com/AllianzTurkiye

youtube.com/AllianzTurkiye

 

07 Eylül 2015