İletişim

Bize Ulaşın

Allianz Müşteri Hizmetleri - 0850 399 99 99

  • İletişim
  • Acentelerimiz


Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından düzenlenen ve bu yıl yedincisi gerçekleştirilen “Yeşil İş Sürdürülebilir İş Zirvesi”, ‘Değişimin Yeni Paradigmaları’ teması ile 8-9 Ekim tarihlerinde İstanbul’da toplandı.

Uluslararası finans dünyasının saygın Allianz Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Güler Aras, Yeşil İş Konferansı’nda “Değişimin Yeni Paradigmaları ve Kurumsal Sürdürülebilirlik” başlıklı oturumda konuşmacı olarak yer aldı. Bu yıl 7.’si yapılan Sürdürülebilir İş Zirvesi olan Yeşil İş 2015’te; döngüsel ekonomiye geçiş, su ve karbon yönetimi ile değişen iş modelleri, endüstri 4.0’dan sürdürülebilir iş modellerinde inovasyon ve teknolojik gelişmelerin önemi, enerji ve enerji yönetim sistemleri, yeşil hastaneler, tesisler, oteller ve konutlar gibi yeni nesil binalar, kredi derecelendirmede yeni sınırlar, sürdürülebilirlik ölçümlerinin geleceği ve kurumsal sürdürülebilirlikte yeni performans kriterleri konuları gündeme getirildi.

Farklı sektörlerinden tüm paydaşları buluşturan Yeşil İş 2015: Sürdürülebilir İş Zirvesi’nde iş dünyasının liderleri, sürdürülebilir büyümenin uzmanları, büyük sermayeli şirketlerden KOBİ’lere kadar tüm özel sektör, kamu sektörü, sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri ve akademi dünyası, sürdürülebilir dönüşümü sağlamak için değişimin yeni paradigmalarını değerlendirdi.

Çok sayıda akademik derginin yayın kurulunda yer alan Allianz Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Profesör Aras’ın, finans, sermaye piyasası, bankacılık, sürdürülebilirlik, kurumsal yönetim ve kurumsal sosyal sorumluluk alanlarında 20`nin üzerinde kitabı, çok sayıda kitap bölümü, makale ve tebliğ olmak üzere 250’den fazla eseri, birçok projesi ve çeşitli ödülleri bulunuyor.  Prof. Dr. Aras’ın editörlüğünü üstlenerek konuyla ilgili akademik çalışmaları bir araya getirdiği “Finans, Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik: Teori ve Pratikte Zorluklar” serisinin “Sürdürülebilir İş için Sürdürülebilir Pazar” ile Prof. Dr. Aras’ın Maria Aluchna ile birlikte editörlüğünü üstlendiği “Kurumsal Yönetimi Dönüştürmek” kitapları, dünyada önemli bir kaynak olarak gösteriliyor.Allianz hakkında:

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance "Global 500" araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet vermektedir. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 81 ilde 5 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırmaktadır. Uluslarası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in yaptığı değerlendirme sonucunda uluslararası ölçümlemede Baa1, ulusal ölçümlemede, Aa2 alan Allianz Sigorta, Türkiye’deki finansal bir kuruluşun aldığı en yüksek not ile gücünü ve güvenilirliğini bir kez daha teyit etmiştir. 2015 yılının ilk yarısı itibarıyla hayat dışı branşlarda toplam 1,8 milyar TL prim ve %13,8 oranında pazar payı, sağlık alanında da ilk 619 milyon TL prim ve %32,6 pazar payı elde eden Allianz Türkiye, sektör liderliğini devam ettirmektedir. Bireysel emeklilikte konsolide verilere göre ilk yarı itibarıyla 7,6 milyar TL fon büyüklüğü ve %18 pazar payının sahibi olan Allianz Türkiye, hayat sigortalarında geçen yılın aynı dönemine kıyasla %36 gibi yüksek bir büyüme oranı yakalayarak 274 milyon TL prim ve %14,6 pazar payı elde etmiştir.


Allianz ile ilgili detaylı bilgi için:
allianz.com.tr

Allianz’ı sosyal medyada takip etmek için:
facebook.com/AllianzTurkiye
instagram.com/allianzturkiye
twitter.com/AllianzTurkiye
youtube.com/AllianzTurkiye

9 Ekim 2015