İletişim

Bize Ulaşın

Allianz Müşteri Hizmetleri - 0850 399 99 99

  • İletişim
  • Acentelerimiz

Türkiye’nin lider sigorta şirketi Allianz’ın acenteleri performansları üzerinden ödül kazanmaya devam ediyor. Duru Sigorta, Allianz Türkiye’nin 2010’dan bu yana sürdürdüğü Allianz Lig’i kapsamında en prestijli ödüllerden birinin sahibi oldu.

Allianz, Türkiye’deki acenteleriyle işbirliğini güçlendirecek ve motivasyonlarını yükseltecek farklı kampanya ve uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor. Acenteler arası keyifli rekabete sahne olan “Allianz Lig” acente kampanyalar organizasyonu ile memnuniyeti artıran şirket, kampanya hedeflerini yakalayan acentelerini ödüllendiriyor.

Allianz Türkiye’nin 2010 yılından beri sürdürdüğü Allianz Lig organizasyonunda, acenteler her ay değişen kampanyalar ile yaptıkları üretim doğrultusunda ek kazanç sağlıyor. Bu kazançlarını biriktirerek otomobil almayı tercih eden en son acente ise Duru Sigorta oldu. Allianz’ın Duru Sigorta isimli acentesi, biriktirdiği Allianz Para’ları ile Ağustos ayı içinde “Volkswagen Polo 1.4 TDI  BMT 90 PS Comfortline” otomobil sahibi oldu. Acente sahibi Mustafa Duru, otomobilini bağlı bulunduğu bölge olan Avrupa Bölge Müdürlüğünün de katılımı ile düzenlenen törende Allianz Sigorta Genel Müdürü Arif Aytekin’den teslim aldı.

“Allianz ile çalışmak hem keyifli hem kazançlı”

Allianz Sigorta Genel Müdürü Arif Aytekin, acentelerle birlikte büyümeye ve birlikte kazanmaya devam edeceklerini belirterek, “Sektör lideri olmamızda ve liderliğimizi sürdürmemizde büyük pay sahibi olan değerli acentelerimizle iş ortaklığımızı güçlendirecek çalışmalara çok önem veriyoruz. Allianz Lig organizasyonu da bunlardan biri. Acentelerimiz ürettikçe kazanmaya ve kazandıkları üzerinden birbirinden güzel ödüller almaya devam edecek” dedi. Biriktirdiği kazançlarla otomobil almayı tercih eden Duru Sigorta Acentesi’nin sahibi Mustafa Duru da Allianz Sigorta ile iş ortaklığının keyifli olduğu kadar kazançlı olduğunu söyledi. Duru, Allianz Lig gibi organizasyonların da acenteler arasında tatlı bir rekabet yarattığını, yanı sıra büyük bir ailenin parçası olduğunu hissettirerek motivasyonu artırıcı etkisi olduğunu ifade etti.

 

Allianz hakkında
Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance "Global 500" araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet vermektedir. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 81 ilde 5 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırmaktadır. Uluslarası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in yaptığı değerlendirme sonucunda uluslararası ölçümlemede Baa1, ulusal ölçümlemede, Aa2 alan Allianz Sigorta, Türkiye’deki finansal bir kuruluşun aldığı en yüksek not ile gücünü ve güvenilirliğini bir kez daha teyit etmiştir. 2015 yılının ilk yarısı itibarıyla hayat dışı branşlarda toplam 1,8 milyar TL prim ve %13,8 oranında pazar payı, sağlık alanında da ilk 619 milyon TL prim ve %32,6 pazar payı elde eden Allianz Türkiye, sektör liderliğini devam ettirmektedir. Bireysel emeklilikte konsolide verilere göre ilk yarı itibarıyla 7,6 milyar TL fon büyüklüğü ve %18 pazar payının sahibi olan Allianz Türkiye, hayat sigortalarında geçen yılın aynı dönemine kıyasla %36 gibi yüksek bir büyüme oranı yakalayarak 274 milyon TL prim ve %14,6 pazar payı elde etmiştir.

 

Allianz ile ilgili detaylı bilgi için:

allianz.com.tr

Allianz’ı sosyal medyada takip etmek için:

facebook.com/AllianzTurkiye

instagram.com/allianzturkiye

twitter.com/AllianzTurkiye

youtube.com/AllianzTurkiye

 

1 Ekim 2015