Allianz'dan Alyans Sigortası ile en mutlu gününüz güvence altında

Allianz'dan Türkiye'de Bir İlk: Alyans Sigortası

Dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden Allianz yine bir ilke imza atarak Türkiye'nin ilk düğün sigortasını geliştirdi.
Aylar boyunca hazırlandıkları bu büyük günde kötü sürprizlere karşı hazırlıklı olmak isteyen çiftler, artık Alyans Sigortası ile düğünlerinin keyfini çıkaracak!

Global tecrübesini yerel uzmanlığıyla birleştirerek sigortalılarının ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler sunan Allianz, her koşulda sigortalılarının yanında olmayı sürdürüyor. Evlilik hazırlığı yapanlar için geliştirilen Alyans Sigortası, yeni bir hayata adım atan çiftleri mutlu başlangıçlarında yalnız bırakmıyor. 
Türkiye'de ilk kez Allianz tarafından sunulan düğün sigortası, en güzel ve heyecanlı günlerinde kötü sürprizlerle karşılaşmak istemeyen çiftleri bekliyor. Gelinlik ve damatlıktan düğün hediyelerine, pastadan irade dışında gerçekleşen düğün iptallerine kadar evlilik hazırlıklarına dair her detay Allianz ile güvence altına alınıyor. 
Allianz, ayrıca 2011 yılı sonuna kadar Alyans Sigortası ile düğününü teminat altına alan çiftlere balayı için seyahat sağlık sigortası da hediye ediyor. 
Allianz Pazarlama Grup Müdürü Firuzan İşcan, "Dünyanın öncü sigorta şirketlerinden Allianz olarak, müşteri odaklı hizmet anlayışımızla yüksek standartlarda hizmet veriyoruz. Sigortalılarımızın, A'dan Z'ye hayatlarının tüm anlarında kendilerini güvende hissetmeleri için yeni sigorta ürünleri sunuyoruz. Düğün sigortası da bunlardan biri. Alyans Sigortası ile yeni bir hayata umutla adım atan çiftlerin en özel günlerinde de yanında olacağız ve olası riskleri teminat altına alacağız" diyerek Alyans Sigortası'nı özetledi. 

Alyans Sigortası ile hangi riskler teminat altında? 
Düğün İptali 
Düğünün yapılacağı mekanın kullanılamaz hale gelmesi, gelinin - damadın ya da birinci dereceden akrabalarının hastalığı veya vefatı; nikah memurunun düğün törenine katılamaması; kötü hava şartları sebebiyle gelin, damat ya da ebeveynlerin düğüne katılamaması; gelin veya damadın iş ile ilgili olarak beklenmeyen ataması nedeniyle düğünün iptali gibi durumlarda yapılan masraflar Allianz tarafından karşılanıyor. 
Gelinlik ve Damatlık 
Gelinliğin ya da damatlığın hasar görmesi halinde, yeniden eski haline gelmesi, yenisinin alınması ya da kiralanması için gereken masraflar karşılanıyor. 
Düğün Hediyeleri 
Düğün hediyelerinin bir kaza ile zarar görmesi, yangın ya da hırsızlık sonucu oluşan zarar da karşılanıyor. 
Alyanslar, Çiçekler, Katılımcılara Verilecek Hediyeler, Düğün Pastası 
Alyanslar, düğün töreninden 7 gün önce başlayarak, 24 saat sonrasına kadar teminat altına alınıyor. 
Hatta çiçekler, katılımcılar için hediyeler ve düğün pastası da güvence altına alınıyor. 
Ferdi Kaza 
Gelin, damat ve birinci derce akrablar da, düğün töreni boyunca ferdi kaza sigortasıyla teminat altına alınıyor.