Sel ve Dolu Mağduru Müşterilerimiz İçin Bilgilendirme

Değerli sigortalılarımız, iş ortaklarımız,

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da yaşanan olağanüstü hava koşulları sebebiyle araç ya da konutları hasar görmüş sigortalılarımızın bilmesi gereken önemli bazı bilgileri paylaşmak isteriz:

      - Dolu hasarları sebebiyle 5 günlük ihbar bildirimi kısıtı bulunmamaktadır. Sigortalılarımız hasar tarihinden itibaren iki yıl içerisinde hasar ihbarında bulunabilirler.

      - Mağdur sigortalılarımızın kasko poliçelerinin yenilemelerinde hasarsızlık kademesi korunacaktır. Yenilenen poliçelerinde aynı hasarsızlık kademesinden devam edilecektir.

      - Sigortalılarımız, araçlarında oluşan cam hasarlarıyla ilgili diledikleri serviste onarım gerçekleştirebilirler. Poliçelerinde cam muafiyeti bulunsa bile bu vakaya özel muafiyet uygulanmayacaktır.

      - Poliçede bina teminatı ve dolu teminatı bulunması halinde, ortak alan olan bina dış cephesi ve bina çatısında meydana gelen dolu zararları; apartman veya site yönetimi tarafından sigortalılarımızın payına tahakkuk ettirilecek tutar üzerinden ödenecektir.

Sigortalılarımıza daha hızlı hizmet verebilmek ve ekspertiz yoğunluğunu azaltmak amacıyla İstanbul dışındaki çevre illerden eksper desteği almaktayız. Ancak yine de servis ve eksper yoğunluğu sebebi ile araç ya da konutlarda hasar tespiti yapılamadıysa, ufak çaplı hasarlarda çağrı merkezimiz (0850 399 9999) aranarak mobil hasar danışmanı randevusu alınabilir. Teknik hasar uzmanlarımız, video görüşmesi esnasında hasar tazminatının en kısa sürede ödenebilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapacaklardır.  

Hasarlı araçlarını kullanmalarına bir engel olmayan sigortalılarımıza, servislerde yaşanan yoğunluk sebebiyle ek  kapasite yaratmak adına çalışmalarımız devam etmekle beraber kendilerinin de mağdur olmamaları için araçlarının tamirini ilerleyen zamana bırakmalarını öneririz.

Unutmayalım ki, hasar dosyalarını sonuçlandırabilmemiz için sigortalılarımızın hasar beyanlarını, hasar resimlerini, banka IBAN numaralarını, eksper raporunu, onarım faturasını bize iletmeleri gereklidir.

 Geçmiş olsun dileklerimizle bilgilerinize sunarız.

Allianz Sigorta A.Ş.