İyi Çevre

İyi Çevre

Allianz - Sürdürülebilirlik_20

İyi Çevre için harekete geçtik

Karbon Ayakizimizi Düşürdük

Allianz Türkiye olarak 2010’dan bu yana karbon salınımımızı, çalışan başına %60’a yakın oranda azaltmayı başardık. Temel olarak çalışan başına 5.698 kg olan karbon salınımımızı 2.362’ye kadar düşürdük. Tüm Allianz Grubu şirketleri gibi biz de 2020’ye kadar çalışan başına karbon salınımımızı %30 oranında düşürmeyi hedefliyoruz. Bir diğer başarımız işimizin %66’sını dijital ortama taşımak oldu. Hedefimiz, 2018 yılında işimizin %80’ini dijitale taşımak.

2017 İklim ve Enerji İzleme Raporu

Allianz Tower ile Türkiye’nin ilk LEED Platinyum sertifikalı kulesi

Allianz Türkiye olarak karbon salınımımızı azaltmak için attığımız ilk ve en önemli adımlardan biri, Türkiye’nin ilk Platinyum LEED sertifikalı kulesi Allianz Tower’a taşınmak oldu. Allianz Tower katlarında geri dönüşüm merkezlerine yer verdik ve 2016 yılında, kurguladığımız “Geri Dönüşüm Şampiyonası” ile üç ayda sekiz ton atığı geri dönüştürdük.

Allianz - Allianz Tower

TÜSİAD İklim Değişikliği raporunun destekçisi

TÜSİAD’ın Ekonomi Perspektifinden İklim Değişikliği ile Mücadele Raporu’nun ana destekçileri arasında yer aldık.

Sektörün ilk TEMA Yeşil Yaka Eğitimi

Çalışanlarımıza yönelik olarak sektörün ilk TEMA Yeşil Yaka eğitimini sunduk. Kurumsal eğitim şirketlerinden Baltaş & Baltaş’ın uyguladığı bir diğer eğitimle beyaz yakalı çalışanlar için günlük hayatta uygulanabilecek çevreye dost yaklaşımları çalışanlarımızla paylaştık.

Türkiye’nin ilk kurumsal araç paylaşım platformu: Yol Yola

Türkiye’de çalışanlarına araç paylaşımı sunan ilk kurumsal firma oldu. Yol Yola girişimi ile işbirliğine giderek aynı güzergâh üzerinden seyahat eden çalışanlarımızın araç paylaşımını teşvik ederek karbon salınımını düşürmeye ve İstanbul trafiğindeki araç sayısını bir nebze de olsa azaltmaya destek oluyoruz.

Sivil Toplum ile Tanışma Günleri

Buğday Derneği, TURMEPA, Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali gibi sivil toplum kuruluşlarını Allianz Tower’a davet ederek çalışma arkadaşlarımızda sürdürülebilirlik, çevre, karbon salınımı konularında farkındalık yarattık.

150'nin Üzerinde Sürdürülebilir Ürün & Çözüm

Global'de Allianz bireyselden endüstriye farklı segmentlerde 150'nin üzerinde sürdürülebilir çözüm ve ürünü müşterilerine sunuyor.

İklim Çözümleri Merkezi

Allianz İklim Çözümleri Merkezi iklim değişikliği alanında uzmanlığını özellikle yenilenebilir enerji odağıyla geliştiriyor.