İyi Kurumlar

İyi Kurumlar

Allianz - sürdürülebilir iyi kurumlar

İyi Kurumlar yaratmak için uzmanlığımızdan güç aldık

İyi Bir Kurumsal Vatandaş Olmak İçin Çalışıyoruz

BM Küresel İlkelerin Türkiye’de ilk global sigorta, Kadının Güçlenme Prensipleri’nin de ilk sigorta destekçisiyiz.  Küresel dayanışmanın bir parçası olarak sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

İşimizi yaparken Allianz Grubu’nun destekçisi olduğu Birleşmiş Milletler Sorumlu Yatırım ve Çevresel Prensipler – Finans Girişimi kapsamında «Çevresel, Toplumsal ve Yönetişimsel» (ESG: Enviornment, Social, Governance) değerlendirmelerini uyguluyoruz.

Sürdürülebilir ve kesintisiz hizmet için her sene 1 yarım gün, tüm günlük operasyonuna ara vererek « İş Sürekliliği Tatbikatı» uygulayan tek şirketiz.

2014 yılında İş ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nin ilk sektör üyesi olduk. Çeşitli alt çalışma gruplarında yer alarak sektörün gelişimine destek olmaya çalışıyoruz.

2016 yılında Anadolu’da gerçekleştirdiğimiz KOBİ’lerle Güçlü ve Güvenli Yarınlar etkinliğimizle KOBİ’lerde sigorta bilincini artırmayı hedefledik. Risk Mühendislerimizle gerçekleştirdiğimiz eğitim serisi ile de KOBİ’lere bu alanda gerekli bilgi ile donanmalarını sağladık.

Yıl boyunca üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek sigorta sektörü bilinirliğini artırmayı, yetenekli istihdamın sektöre kazandırılmasını hedefliyoruz.

Kadın Dostu Şirket

Kurumumuzun %61’i kadın çalışanlardan, %40’ı kadın yöneticilerden oluşuyor.  Diğer sektörlere oranla yüksek kadın oranlarına sahip bir kurum olarak Birleşmiş Milletler’in Kadının Güçlenme Prensipleri’ni imzalayan ilk sigorta şitrketi olduk.  Kadının güçlenmesini desteklemek için Turkish WIN, Bin Yaprak, Genç Kadın Kariyer Günü ile işbirlikler geliştirdik.

Allianz - Kadın dostu şirket

Açık Artırma ve Açık Pazar etkinliği

Her sene 9 Aralık Yolsuzlukla Mücadele Günü’nde yıl içinde Hediye Politikamız kapsamında 120TL’yi aşan ve iade edilemeyen eşyaları farkındalık yaratabilmek için çalışanlarımız arasında açık artırma ile satışa sunuyoruz. Elde edilen geliri her sene desteklediğimiz farklı bir sivil toplum kuruluşuna bağışlıyoruz.

Aynı zamanda çalışma arkadaşlarımızın kendi hazırladıkları el emeği, göz nuru işlerini de Açık Pazar etkinliğinde satışa sunarak yine sivil toplum kuruluşları için fon yaratıyoruz.

Sosyal Operasyonel Mükemmellik Programı

Allianz Grubu’nda uygulanan Sosyal Operasyonel Mükemmllik Programı, Allianz çalışanlarının uzmanlıklarından faydalanarak bir sosyal girişim ya da kuruluşunun süreçlerinden kaynaklı problemin çözümüne danışmanlık yapılmasını amaçlıyor.

2015 yılında Bilim Kahramanları Derneği ile gerçekleştiren program, 2016 yılında Yeniden Biz Derneği ile devam etti.

Allianz - Yardım Koşuları

Yardım Koşuları

2016 senesinde Allianz Grubu genelinde başlayan Allianz Dünya Koşu’suna Allianz Türkiye olarak katılım gösterdik.

İlk kez bir kurumun kollektif bir koşu etkinliği ile Guiness rekorlar kitabına girmeyi başardığı etkinlikte 12 bin Allianz çalışanı 1,3 milyon km mesafe kat etti.

Allianz Dünya Koşusu ile sivil topluma 600 bin Euro destek sağlandı. 90 gün süren etkinlik Allianz’a “Bir grup tarafından koşulan en uzun mesafe” rekorunu da getirdi

Türkiye’nin de katılımıyla SOS Çocuk Köyleri’ne  600 bin Euro destek toplanan etkinlikte 2 çalışanımız da Kasım’da Münih’te gerçekleşen maratona katıldılar. 

Allianz Türkiye olarak Allianz Dünya Koşusu ile başlayan aktiviteye  İstanbul Maratonu ile devam ettik.