News Article

This template will be used for news articles.

Please don't remove components and don't change the component alias.

Headline

Haftalık Piyasa Yorumları (22.05.2017)

Abstract

Portföy şirketlerimizin sizler için hazırladığı güncel piyasa yorumlarını her hafta buradan takip edebilirsiniz. 

Copytext

HSBC Portföy Yorumu

-Geçtiğimiz hafta çarşamba günü küresel piyasalarda yaşanan ilk şok sonrası ABD Başkanına dair konulara piyasalardaki tepkilerin daha sınırlı kaldığını görüyoruz. Diğer bir ifadeyle küresel piyasalarda Trump’a dair kaygılar azalmış görünüyor.

-Dolar/TL GOP para birimlerindeki satıştan yükseliş yönünde etkilenirken kur geçen hafta 3.6420’ye kadar çıktı. GOP para birimlerinde haftanın ilk işlem günü sabahı dolar karşısında değer kazançları ağırlıkta görünürken dolar/TL 3.5730 civarında işlem görüyor.  

-Küresel ölçekte haftanın en önemli verisi ABD 1. çeyrek büyüme verisi. Yine bu hafta açıklanacak Fed toplantı tutanakları 14 Haziran’daki Fed toplantısına dair beklentileri şekillendirecek olması açısından piyasa etkisi yaratabilir.

-Şimdilik Trump’a dair kaygılar hafiflemiş görürken liranın seyri için de ABD Başkanına dair haber akışını izlemeye devam ediyoruz. Dolar/TL kurunda 3.56 ve 3.53 destek, 3.60 ve 3.64 ise direnç seviyeleri durumunda.

Yapı Kredi Portföy Yorumu

Tahvil:
Yurtiçinde veri akışı sınırlı, yurtdışı gelişmeler takip edilecek. 
Döviz: Doların global olarak değer kaybetmesi kurda gerilemeye neden oluyor.
Eurobond:ABD10 yıllık tahvillerindeki yükselişe rağmen CDS’lerdeki hafif yükselişin etkisiyle eurobondlar haftanın genelinde yatay bir seyir izledi.
Hisse:Küresel büyüme beklentileri iyileşiyor.


*Raporda sunulan görüş, bilgi ve veriler, yatırımcılara kendi oluşturacakları yatırım kararlarında yardımcı olmayı hedeflemekte olup herhangi bir menkul kıymetin alım-satım teklifi, taahhüdü ve/veya aracılık teklifi anlamına gelmemektedir. Yatırımcılar kararlarını kendi özgün değerlendirmelerine göre vermelidir Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu raporda sunulan görüş, bilgi ve veriler arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi burada yer alan bilgi değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ile değerlendirmelerin kullanımı sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve / veya dolaylı zararlardan Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş ve  HSBC Portföy Yönetimi A.Ş. ya da bağlı kuruluşların herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 

Phone Number

(optional, e.g. +41 58 358 71 11)

Website

(optional, e.g. m.allianz.ch)

Website Title

(optional, will be shown instead of website link)

YouTube Video ID

(optional, e.g. 0SAFB2_9WJw)

Small Image (160x160 Pixel)

Allianz - 160x160

Big Image (540x300 Pixel)

Allianz - 540x300